Visus augalus reikia tręšti, jei norima, kad jie gerai augtų ir duotų didelį derlių. Šiuo metu galima rinktis įvairias trąšas, tačiau siūloma sužinoti, kuo naudingos ekologiškos trąšos. Tam, kad trąšų poveikis būtų teigiamas, reikia žinoti kaip reikia tinkamai tręšti.
Viena iš pagrindinių ekologiškų trąšų medžiagų yra mėšlas. Tiesa, reikia žinoti, kad priklausomai nuo rūšies gali skirtis ir naudingos medžiagos bei jų kiekis. Mokslininkų teigimu mėšlas yra puikus antiseptikas, kuris skatina augalų šaknų vystymąsi. Beje, norint gauti gerą efektą nepakanka tiesiog imti ir tręšti bet kaip. Naudingiausia bus, jei bus naudojamas galvijų mėšlas, kuris sluoksniuojamas su durpių sluoksniais. Tiesa, ne visiems augalams yra tinkamas toks tręšimas. Geriausia, kai tręšiama rudenį. Taip pat reikia išmanyti apie skirtingas mėšlo rūšis. Pavyzdžiui, arklių mėšlas tinkamas šiltlysvėms, o soduose tinkamas naudoti kiaulių mėšlas. Norint naudoti paukščių mėšlą, reikia žinoti, kad jame bus didelis kiekis azoto ir fosforo. Kaip matome, tręšti mėšlu nors ir labai naudinga, tačiau reikia žinoti kaip ir ką naudoti. Tokiu atveju paprasčiau įsigyti jau pagamintas trąšas, kurių pagrindą sudaro mėšlas.
Pelenai taip pat gali būti puikia ekologiška trąša. Teigiamas poveikis juntamas dėl to, kad medžio pelenuose nėra chloro, kuris augalams nėra tinkamas. Norint papildyti dirvą fosforu, reikia rinktis pušies pelenus, o jeigu trūksta kalcio – naudoti ąžuolo pelenus. Taip pat pelenai pasižymi tokia puikia savybe, kaip daugybės mikroelementų turėjimu. Jais galima kalkinti dirvą, jei ji yra rūgšti. Be to, tręšiant pelenais reikia žinoti, kad tinkamiausias metas – pavasaris.
Daugeliui puikiai žinomos komposto gerosios savybės. Tai viena iš populiariausių natūralių trąšų, kurias galima pasigaminti ir patiems. Jei patys gaminti nenorite arba turimas žemės sklypas labai didelis, tai geriausias sprendimas yra ekologiškos trąšos. Vietoje komposto ruošimo, galima tiesiog įsigyti koncentruotas trąšas, kurios paruoštos naudojimui. Šiuo metu yra labai daug įvairių ekologiškų trąšų, iš kurių galima išsirinkti tinkamiausias. Tiesa, rinktis reikia labai atidžiai, nes ne visos trąšos yra tikrai ekologiškos. Tam, kad nusipirkti tikrai kokybiškas ir efektyvias trąšas reikia ne tik skaityti etiketes, bet ir pirkti iš patikimų pardavėjų. Nereikėtų pasitikėti ir pirkti trąšas iš neaiškių prekybos vietų, pavyzdžiui, kai parduodama turguje ir nėra jokio firminio logotipo. Atminkite, kad tik patikimų gamintojų trąšos bus kokybiškos.