Ką skaičiuoja buhalterė

Buhalterės darbasArgi jums neįdomu, ką iš tiesų skaičiuoja buhalterinės apskaitos programa ? Turbūt galvojate, kad tik atlyginimus. Bet ne, neatspėjote. Labai daug visokių dalykų reikia suskaičiuoti didelėje kompanijoje.

Atlyginimus

Žinoma, kad skaičiuoja ir atlyginimą. Na negalime neapsimesti, kad neskaičiuoja, čia jau būtų neįmanoma. Juk buhalterija tą daro, kas kitas, jeigu ne ji. Atlyginimai gali būti skirtingi. Pavyzdžiui, kažkas dirba pagal autorines sutartis, tada reikia jas parengti, gauti autoriaus parašą, kažkur visa ta kaupti. Arba reikia kažkam apmokėti pagal individualios veiklos kvitą – vėl kitokia ceremoniją, o šitą visą buhalterinę apskaitą vis tiek visada turi visi vesti, kitaip neišeis. Taigi, ir atlyginimas turi būti skaičiuojamas atitinkamai. Be to, yra ir stabilūs atlyginimai, kurie gali keistis priklausomai nuo darbo valandų. Pavyzdžiui, buhalterė žino, kad kažkoks darbuotojas vidurį dienos ėjo kur nors pas kokį nors gydytoją ir dėl to nurašė sau pusę dienos darbų. Ką tai reiškia? Reiškia, kad reikia ne tik dirbti, bet ir gauti atlyginimą už tiek, kiek nudirbai. Vėl kitaip skaičiuojami ir išmokami atlyginimai tada, kai einama atostogų, kai prasideda visokios ligos, kai imama motinystės atostogas. Tad atlyginimų skaičiavimui būtina gera apskaitos sistema, bes be jos tikrai lengva susipainioti net ir geriausiai buhalterei.

Išlaidas

Kiekvienas daiktas, kurį perka įmonė, turi būti paskaičiuotas. Beje, pinigų plovimas dažnai ir vyksta per pirkimą. Užsienyje dažnai vartojamas terminas „balti pinigai“. Tai yra tokie pinigai, už kuriuos kažkas nuperkama, tada vėliau žmogus tą pirkinį perparduoda ir taip išsigrynina pinigus tiesiog sau į kišenę. Tada jau laikoma, kad pinigai tikrai puikiai išplauti, jie netgi tarsi tampa baltais. Tačiau net jei niekas pinigų neplauna, įmonė turi skaičiuoti savo visas išlaidas, ir vėliau iš to susidaro tam tikri punktai dėl mokesčių mokėjimo.

Pelną

Be abejo, jį skaičiuoti smagiausi, ypač, kai gerai sekasi. Tačiau jis jau lieka kaip kažkoks skirtumas nuo visų tų sumų, kurios išsiminusuos iš visų bendrų įplaukų. Kažkada viena televizijos žvaigždė uždavė interneto žvaigždei klausimą, kuo skiriasi pelnas nuo įplaukų, ir ji neblogai atsakė.

Mokesčius

Deja, ši nemaloni dalia slegia kiekvieno verslo pečius. Kuo didesnis verslas, tuo didesnė jam našta. Tuo mažiau jam iš tikro reikėtų prisidėti prie visokių socialinių iniciatyvų ir apsimetinėti geradariu. Nes iš tiesų jis yra geradaris dėl to, kad į biudžetą šalies įneša tiek daug mokesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.