Patarimai norintiems plaukti baidarėmis

Vienas geriausių Lietuvoje įgyvendinamų vandens pramogų ir sportų – baidares, kurių nuoma jau yra išsiplėtusi prie daugybės vandens telkinių. Jeigu ketinate plaukti baidarėmis pirmą kartą, pravers ir keli praktiniai patarimai, kaip tą daryti efektyviau ir smagiau.

Pradėkite plaukimą planuoti iš anksto arba paskutinę minutę

BaidaresPirmiausia reikia pripažinti, kad baidares turbūt galėsite nuomotis tik savaitgaliais. Nors vasara mus džiaugsmingai ir apdovanoja šilumos pliūpsniais, visgi ne kiekvienas galime sau leistis nuolat ta šiluma džiaugtis, ir daug kas tiesiog yra priverstas atkakliai dirbti savo darbus. Galbūt ir jūs. O savaitgaliai – tai laikas, kada būname kartas nuo karto visai laisvi. Taigi, tikriausiai ir jūs baidarėmis plauksite savaitgalį. Tai veikla, kurią smagu daryti grupėmis ir tuo pačiu vieniems kitų nenervinti, kadangi paprastai į baidares susėda po du žmogus, tad iš esmės nereikia bendrauti visą laiką su kitais žmonėmis. Taigi, gal dėl to dažnai baidarių nuoma būna populiari tarp didesnių mažiau susicementavusių kolektyvų. Jeigu ir jūs svajojate apie plaukimą baidarėmis, pradėkite tai planuoti gerokai iš anksto, kad limituotas savaitgalių skaičius per vasarą leistų užsiregistruoti tiems žmonėms, kurie tomis baidarėmis ir plauktų, arba kad tai tiesiog būtų kažkas, kas staiga nebūtų pranešta, kai jau neturi laisvų savaitgalių. Kita vertus, kartais smarkiai planuojant iš anksto, dingsta ir noras išvis ką nors daryt, o juo labiau, kai taip sunku surasti visiems tinkamą laiką. Todėl kartais baidarių nuomą galima pasiūlyti ir paskutinę akimirką. Tuomet labai greitai turėsite galimybę pasakyti taip arba ne ir surinkti kolektyvą.

Rezervuokite baidares kuo anksčiau

Grįžtant prie idėjos baidares planuoti iš anksto, prieiname ir ekonomines priežastis. Kadangi būtent iš anksto tai planuojant, atsiranda galimybė kur kas geriau pasielgti ir rezervuoti jas gal net kažkiek pigiau.

Planavimas

Rinkitės maršrutą, tinkantį pagal savo sunkumą. Jeigu plaukia žmonės, anksčiau niekada neplaukę, geriau nevaidinkite karžygių ir pasiimkite paprastas trumpesnes trasas, kitą kartą galėsite užsiimti rimčiau. Neprisidėkite per daug daiktų ir juos sandarinkite, įdėdami visus į plastikinius maišus, kurie specialiai užsisega. Ypač saugokite elektroniką. O daiktų per daug neimkite, nes tai sukurs baidarės svorį. Nepamirškite gelbėjimosi liemenių – kartais teks išnešti valtį ar plaukti sūkuringomis vietomis, todėl verta saugotis. Turėkite pirštines, akinius, kepures, kas palengvins plaukimą ir apsaugos. Turėkite atsarginių sausų rūbų, jeigu sušlaptumėte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.