Jeigu norite, kad šiltnamiai virstų tikru stebuklų nameliu už stiklo ar celofano, jeigu norite, kad ten bręstų geriausias derlius, turite tapti geriausiu sodininku. O tai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Paklokite kompostą
Jeigu tikrai norite, kad šiltnamio žemė būtų derlinga ir joje viskas augtų tinkamai, nepasitikėkite vien nuojauta, kad žemė puiki. Ją taip pat reikėtų ir patręšti, tačiau kažin, ar verta ją tręšti būtent chemija. Ją tręšti būtų geriausia organinėmis trąšomis. Tuo pačiu gali būti patręšiamas ir šiltnamis, ir daržas. Tad tręšti turite kompostu. Jis yra pagaminamas per kurį laiką suslėgus senus augalus, bulvių lupenas ir kitas organines atliekas. Tai gali garantuoti iš tiesų gerą žemės derlingumą. Kompostą reikia ruošti kasmet ir visus metus.
Taupykite dangų ir šviesą
Kiekvienas augalas šiltnamyje turi turėti savo vietą. Ji turi būti apmąstyta logiškai, kad augalai neužstotų vieni kitiems saulės šviesos. Prie sienos reikia sodinti pačius aukščiausius augalus, juos apskritai laikyti vienoje vietoje. Žemųjų augalų, tokių kaip krapų, ridikėlių ar kitų šakniavaisių, apskritai nereikėtų maišyti kartu su aukštais augalais, nes šie tiesiog pagrobs visą saulės šviesą. Saulės šviesa šiltnamyje reikalinga labiau negu šviesa, reikalinga mums. Ji yra būtina augalams, ns tik su įvyksta foto sintezė, tik tada gali gamintis medžiagos, absorbuotis vanduo ir deguonis.
Ieškokite geriausių sėklų ir nepermokėkite
Tegul sodininkystė ir šiltnamiai jums atneša džiaugsmą, tegul tai būna dalykas, kurį jūs darytumėte mielu noru. Tegul sodininkystė jums būna ir kūryba, ne tik darbas dėl darbo. Vienas smagiausių užsiėmimų auginant ir puoselėjant šiltnamį – ieškoti tikrai gerų, naujų, įdomių sėklų. Mes visi mokame tradiciškai užsiauginti morkas ir ridikėlius, tačiau kodėl gi nepabadžius kažko naujo, neįprasto, egzotiško? Ieškokite įdomių sėklų ir jums pavyks atrasti tą nuostabų kūrybinį malonumą veisiant pačias gražiausias veisles.
Palikite protingus praėjimus
Taip pat jums reikėtų galvoti apie ir apie protingai sudėliotas lysves bei atitinkamai iškastus praėjimus. Jūs turėtumėte pasistengti sukasti lysves tinkamai. Vertėtų visą šiltnamį planuoti jau tada, kai kasate lysves. Iškart žinokite, kas kur augs. Tada tikrai nesuklysite ir galėsite turėti logišką projektą.
Priežiūra
Galiausiai – rūpinkitės šiltnamiu kaip gyvūnu. Į tai įeina ir ravėjimas, ir laistymas, ir kiti įprasti dalykai, rūpinantis šiltnamiu. Jeigu visa tai darysite su meile ir nuoširdžiu atsidavimu, visos oros sąlygos ir visa kita galiausiai nebebus svarbu – turėsite puikų derlių.