Šiandien vis didesnę ir didesnį rinkos dalį užima prezervatyvai, kurie parduodami internetinėje erdvėje. Ir iš tiesų toks pasirinkimas nieko nestebina, priešingai, jis turi daug privalumų tiek pirkėjų, tiek pardavėjų atžvilgiu. Vis dėlto, negalima pamiršti, kad internetinė prekyba suteikia ne tik daug privalumų ir pirkėjui, ir pardavėjui, bet ir tam tikrą atsakomybę. Taigi, kokia atsakomybė laukia ir pirkėjo, ir pardavėjo? Apie tai kalbėsime šį kartą.
Pardavėjo atsakomybė
Taigi, pirmiausia aptarsime svarbiausius akcentus, kurie yra susiję su pirkėjo atsakomybe. Vienas iš jų yra tas, kad prekybą vykdantis asmuo nebus atsakingas už tuos padarinius, kurie kils todėl, kad pirkėjas nurodė neteisingus duomenis apie save, pavyzdžiui, neteisingą adresą. Kiekvienas pardavėjas turi galimybė neįspėjęs keisti aptarnavimo sąlygas arba nutraukti prekybinę veiklą. Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas akcentas – kiekvienas pardavėjas įsipareigoja, kad bus parduodami tik kokybiški produktai, tuo tarpu, jei bus priešingai, yra būtina grąžinti pinigus arba nekokybišką prekę pakeisti kokybiška.
Pirkėjo atsakomybė
Jau sužinojome, kokia yra pardavėjo atsakomybė, tad pats metas pasidomėti, koks atsakingas turi būti ir pirkėjų elgesys. Bene pats svarbiausias dalykas, už kurį yra atsakingas pirkėjas, tai – duomenų teisingumas ir tikrumas. Dar vienas, taip pat ne ką mažiau svarbus dalykas yra tas, jog pirkėjas prisiima atsakomybę už visus veiksmus, kurie yra atliekami internetinėje parduotuvėje. Dar vienas svarbus aspektas – dėmesį verta atkreipti į tai, jog dažnoje internetinėje parduotuvėje apsipirkti galima tik po to, kai yra susipažįstama su taisyklėmis.
Taigi, jau sužinojome, kokia atsakomybė laukia ir pirkėjų, ir pardavėjų, na, o baigiant dalintis pastebėjimais, norisi pridurti ir dar vieną: internetinės prekybos pardavėjai paprastai puikiai žino ir supranta, kokia didelė atsakomybė laukia jų, tuo tarpu dažnas pirkėjas neretai praleidžia svarbią informaciją, kuri yra susijusi su atsakomybe. Belieka tik pasakyti, kad vis dėlto, taip elgtis tikrai nedera, o tuo atveju, jei pirkėjas elgsis neatsakingai, dėl to gali kilti įvairių nemalonumų. Taigi, kur kas geriau bus tuo atveju, jei pasirinksite kitą variantą – atraskite laiko tam, kad sužinotumėte, kokia atsakomybė yra taikoma ir būtinai laikykitės šių nuostatų.
Šiame straipsnyje buvo išvardintos tik pagrindinės nuostatos, kurios yra susijusios su pirkėjo bei pardavėjo atsakomybe, todėl labai svarbu prisiminti, jog skirtingos internetinės parduotuvės, kuriose parduodami prezervatyvai, gali taikyti skirtingas nuostatas.